BigMat | home of builders

DREVOSTAV

Prevádzkové pokyny pre zákazníkov spoločnosti BIGMAT DREVOSTAV ZVOLEN

V súlade s nariadením vlády SR ako aj v záujme ochrany zdravia nás všetkých, žiadame zákazníkov o bezpodmienečné dodržiavanie režimu návštev našej prevádzky:

Upozorňujeme, že v prípade nerešpektovania týchto pokynov máme právo odmietnuť zákazníka obslúžiť.


DREVOSTAV ZVOLEN s.r.o.
Za Hronským mostom 4750/16 A
960 01 ZVOLEN


Zavrieť oznam
Kliknutím na značku zobrazíte dokumenty na stiahnutie.

Značky a dokumenty na stiahnutie

 • Žiadne dokumenty Kolo na stiahnutie.
 • Žiadne dokumenty Jika na stiahnutie.
 • Žiadne dokumenty Geberit na stiahnutie.
 • Žiadne dokumenty Kludi na stiahnutie.
 • Žiadne dokumenty Paradyz na stiahnutie.
 • Dokumenty Rako na stiahnutie:
 • Dokumenty Tubadzin na stiahnutie:
 • Žiadne dokumenty Ravak na stiahnutie.

Estetické a funkčné

Kúpeľňa je jednou z najčastejšie rekonštruovaných miestností. Pri jej prestavbe je potrebné zohľadňovať viaceré požiadavky, estetické, ale i funkčné. Bez znalostí ergonomických parametrov a základnej typológie sa neodporúča do rekonštrukcie púšťať.

Kúpeľňa má byť oázou pohody a relaxu

Doprajte dostatok času pri jej plánovaní a zverte jej prípravu do rúk odborníkov. Ponúkame vám:

 • grafický návrh v 3D programe – vizualizácia
 • kladačský plán
 • poradenstvo v technických otázkach
 • kompletná ponuka lepidiel, špárovacích hmôt a ďalších materiálov potrebných pre obkladanie
 • orientačný výpočet spotreby a vypracovanie cenovej ponuky
 • výpočet spotreby materiálu
 • možnosť dopravy u nás zakúpených materiálov

Dohodnite si termín v kúpeľňovom štúdiu

 

 

 

 

Obklady a dlažby

V ponuke našich prevádzok sú dlažby a obklady, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou stavieb ako kompletného celku.

Keramický obklad

je overenou klasikou určenou do vlhkého prostredia kuchýň a kúpeľní. Väčšiu pozornosť by ste mali venovať kvalitatívnej triede. Vzhľad je to čo zaujme, ale lepenie pokrivenych resp nepresných obkladov a dlažby je utrpenie a ani veľká trpezlivosť profesionála neprinesie vytúženú presnosť. Škáry budú široké, aby zakryli nepresnosti, čo prinesie nový problém. Obložená stena, alebo podlaha už nebude taká vodotesná, ako mal keramický obklad, či dlažba zabezpečiť.

Keramická dlažba

Podlaha by mala byť bezpečná, odolná, trvanlivá a mala by sa ľahko udržiavať. Všetky tieto požiadavky spĺňa keramická dlažba. Hodí sa do takmer každej miestnosti, no niekomu sa môže zdať chladná. Túto „vadu na kráse“ dnes už rieši inštalácia podlahového vykurovania.
V súčasnosti sa kladenie dlažby robí pomocou lepidiel, čo je rýchlejšie a čistejšie. Dôležité je vybrať správny druh lepidla podľa typu podkladu. Podklad pod dlažbu musí byť rovný, vyzretý a suchý. Pre dokonalé vyrovnanie podkladu sa používa samonivelačná zmes.
V menších bytoch doporučujeme zvoliť jeden dizajn dlažby do všetkých miestností. Byt sa tak zjednotí a zharmonizuje, nepôsobí ako vzorkovňa výrobcu dlažieb.

Sanita a zariaďovacie predmety

Zariaďovacie predmety – sú neoddeliteľnou súčasťou kúpeľne a každý jeden môže vniesť do interiéru pohodlie a zároveň štýl. Možno vás osloví jednoduché minimalistické prevedenie, alebo skôr dizajnérske neprehliadnuteľné skvosty. Nezabúdajte na bezpečnosť, jednoduchosť udržiavania a samozrejme aj na to, aby všetko spolu ladilo, vytváralo tak harmonický celok, v ktorom sa budete príjemne cítiť.

Pôvodný význam slova sanita je zdravie. Dnes ním rozumieme súbor premetov a technológií slúžiacich na očistu. Základnou sanitou sú umývadlo, vaňa alebo sprchový kút, toaleta a ak to priestorové možnosti dovolia, aj bidet alebo pisoár a samozrejme armatúry. Sanita môže byť vyrobená z porcelánu, kameniny, smaltovanej ocele, akrylátu, plastu, alebo aj skla, kameňa, či dreva.

Umývadlo

Na trhu sú umývadla rôznych tvarov, môžete si vybrať zo samostatných, či vhodných na zabudovanie alebo umývadiel so skrinkou. Ak je vaša domácnosť početnejšia a v kúpeľni dostatok priestoru, nainštalujte radšej dve umývadlá.

Vaňa

Ponuka vaní je bohatá čo do tvarov i rozmerov. Riešenia existujú i do malých priestorov. Vane môžu byť kombinované so sprchovým kútom, na nožičkách, voľne stojace, či hydromasážne vane. Materiálom môže byť smaltovaná oceľ, akryl i liaty mramor. Praktickým doplnkom je zástena pre sprchovanie.

Sprchový kút

Sprchovanie že je oproti kúpeľu vo vani hygienickejšie a rýchlejšie. Sprchový kút zväčša zaberie v kúpeľni aj menej miesta oproti klasickej vani. Optimálny rozmer pre pohodlné sprchovanie je 90 x 90 cm. Dôležitá je kvalitná hydroizolácia. Z bezpečnostného hľadiska je treba myslieť na to, aby dlažba v kúpeľni mala protišmykovú úpravu.

Toaleta

Populárne sú najmä závesné záchody so zabudovanou nádržkou, ktorých výhodou je pohodlnejšie udržiavanie čistoty na podlahe. Nádržka by mala mať aj druhé tlačidlo na úsporný režim splachovania.

Bidet

Používa sa na umývanie intímnej časti tela, čo je šetrnejšie a účinnejší ako toaletný papier.

Armatúry

Armatúry dotvárajú vzhľad kúpeľne. Vyrábajú sa z mosadze, červeného kovu a bronzu. Vodovodná batéria by mala ladiť s umývadlom a vaňou. Môže byť stojančeková alebo nástenná, jednopáková, termostatická alebo dvojventilová. Najobľúbenejšie sú pákové batérie kvôli pohodlnému ovládaniu, úspornosti a ľahkej výmene kratší. Umožňujú rýchle a presné nastavenie teploty vody. Šetria vodu aj energiu. Armatúry rovnako ako sanita by mali byť v celej nehnuteľnosti od jedného výrobcu a z jedného výrobného programu. Docielite tým harmonické pôsobenie všetkých miestností.